Znajdź najbliższy warsztat

Twoje pytania

Mógł wystąpić problem z katalizatorem lub sondą lambda. Sonda jest zlokalizowana w układzie wydechowym i pozwala na regulację dopływu właściwych ilości powietrza i paliwa do silnika. Gdy jest uszkodzona, kalkulator wtrysku paliwa nie otrzymuje odpowiednich komunikatów. Jednostka napędowa przechodzi w tryb awaryjny, prędkość pojazdu zostaje ograniczona do 40 km/h.

 

Jeżeli usterce ulega katalizator, spaliny nie są w odpowiedni sposób oczyszczane. Silnik w takim przypadku również przejdzie w tryb awaryjny.

W obu przypadkach skontaktuj się jak najszybciej z warsztatem Eurorepar Car Service. Nasi specjaliści zdiagnozują problem i zaproponują optymalne rozwiązanie.

Żywotność paska rozrządu zależy od marki i modelu samochodu oraz od stylu jazdy. Każdy producent rekomenduje czas i przebieg, po którym powinna nastąpić wymiana paska. Zazwyczaj wymiana jest zalecana po upływie najpóźniej 5 lat. Jeżeli dużo jeździsz, będziesz musiał/a go wymienić pomiędzy 80.000 a 160.000 km, przed upływem 5 lat.

 

Jakiekolwiek uszkodzenie paska rozrządu kwalifikuje go do natychmiastowej wymiany. Sprawdź w instrukcji lub książce serwisowej, jakie są rekomendacje producenta odnośnie wymiany paska. Jeżeli nie masz pewności, odwiedź nas. 

Najprawdopodobniej amortyzatory są zużyte lub uszkodzone. Gdy działają poprawnie, zapobiegają nadmiernym przechyłom nadwozia podczas jazdy. Niewielkie ruchy karoserii są naturalne, jednak gdy zauważysz różnicę w trzymaniu się drogi i prowadzeniu, należy niezwłocznie skonsultować się z mechanikiem.

 

Samochód z niesprawnym zawieszeniem nie zachowuje się prawidłowo, dodatkowo ma to wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 

 

Badanie zazwyczaj trwa 45-60 minut. Niektóre warsztaty Eurorepar Car Service dysponują własnymi Stacjami Kontroli Pojazdów z poczekalniami dla klientów. Jeżeli chcesz zaczekać na miejscu na wynik badania, powiedz nam o tym – będziemy informować na bieżąco, na jakim etapie jest kontrola.  

Tak. Warsztaty Eurorepar Car Service są wyposażone w odpowiednie narzędzia, a mechanicy mają duże doświadczenie i wiedzę, pozwalającą skutecznie naprawiać samochody większości marek. Pomożemy bez względu na to, jakim samochodem jeździsz. Znajdź najbliższy warsztat i skontaktuj się z nami.

icon-gear