Znajdź najbliższy warsztat

Powrót

UKŁAD ZAWIESZENIA UKŁAD ZAWIESZENIA

Zapytaj eksperta o stan zawieszenia w Twoim samochodzie

Układ zawieszenia składa się z wielu elementów, w tym z wahaczy i stabilizatorów. Dwa inne kluczowe elementy to sprężyny i amortyzatory. Sprężyny zwykle zachowują sprawność przez cały czas użytkowania samochodu, chyba, że uległy mechanicznemu uszkodzeniu. Z kolei amortyzatory zużywają się w trakcie codziennej eksploatacji i z czasem należy je wymienić.

Jeżeli zauważyłeś/aś jakiekolwiek zmiany w stabilności prowadzenia samochodu i jego przyczepności do drogi, odwiedź warsztat Eurorepar Car Service, aby zweryfikować stan układu zawieszenia.  

Warto wiedzieć Eurorepar Car Service

  • Wystarczy prosta kontrola wzrokowa, aby sprawdzić, czy nie doszło do wycieku z któregoś z amortyzatorów.

  • Nadmiernie zużyte amortyzatory zwiększają obciążenie opon, przyczyniając się do ich przedwczesnego zużycia. Jeżeli odnotowałeś/aś szybkie zużycie opon, poproś wykwalifikowanego fachowca, aby sprawdził stan amortyzatorów.  

Twoje pytania

Najprawdopodobniej amortyzatory są zużyte lub uszkodzone. Gdy działają poprawnie, zapobiegają nadmiernym przechyłom nadwozia podczas jazdy. Niewielkie ruchy karoserii są naturalne, jednak gdy zauważysz różnicę w trzymaniu się drogi i prowadzeniu, należy niezwłocznie skonsultować się z mechanikiem.

 

Samochód z niesprawnym zawieszeniem nie zachowuje się prawidłowo, dodatkowo ma to wpływ na bezpieczeństwo jazdy. 

 

icon-gear